Letos slaví Oblastní charita Rajhrad 15. výročí! Podpořte nás a POMÁHEJTE S NÁMI!

Přispíváte na dobrou věc

Zakoupením jakéhokoliv produktu na webu Pomáhám rád podpoříte veřejnou sbírku, která byla zřízena na činnost Oblastní charity Rajhrad, rozvoj služeb a zařízení. Jedná se především o zdravotnické pomůcky a potřebné vybavení. Činnost naší charity je závislá nejen na státních dotacích, ale zejména na podpoře firemních a drobných dárců. V této souvislosti jsme spustili tento web s prodejem charitních produktům, díky kterému budeme moci rozvíjet pomoc těm, kteří ji v našem regionu nejvíce potřebuji.

 

Děkujeme, že s námi pomáháte!

 

Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa
V lůžkovém hospici pomáháme prožívat pacientům každý den tak, aby se cítili maximálně komfortně a v bezpečí. Smyslem paliativní péče je zmírnění příznaků provázejících onemocnění takovým způsobem, aby zůstala v maximální míře zachována kvalita pacientova života. Díky příspěvkům můžeme pacientům s nevyléčitelnou nemocí poskytnout tu nejlepší možnou péči, zajistit potřebné vybavení a individuálním přístupem pomoci lidem, u nichž je další léčba neúčinná. Naší prioritou je být jim nablízku, tišit jejich bolesti a dopřát jim důstojný odchod, pokud možno v kruhu rodiny a přátel.

 

 

 

Mobilní hospic sv. Jana
Pokud si pacient přeje zůstat doma a má rodinu či blízkou osobu, která je ochotna se o něj postarat, je možné specializovanou paliativní péči zajistit formou domácího hospice. K pacientovi dojíždí multidisciplinární tým, který hledá společně s rodinou či blízkou osobou nejschůdnější řešení pacientových obtíží a zmírňuje diskomfort spojený s nemocí.

 

 

 

Charitní záchranná síť
Služby Charitní záchranné sítě poskytujeme osobám v akutní tísni, pro které neexistuje žádná jiná dostupná forma pomoci. Pomáháme lidem na ulici, v bezvýchodných krizích nebo životních situacích, ve kterých jsou odmítnuti jinými existujícími sociálními službami.

 

 

 

Charitní pečovatelská služba
Služba je poskytována osaměle žijícím lidem, osobám imobilním, zdravotně či kognitivně postiženým, osobám s chronickým onemocněním nebo těm, kteří již nejsou zcela soběstační. Personál pomáhá klientům s osobní hygienou, s drobným nákupem, s přípravou a podáním jídla, s úklidem či se základním sociálním poradenstvím.

 

 

 

Domácí zdravotní péče
Zdravotní sestry poskytují odbornou zdravotní péči všem, kteří z důvodu nemoci, stáří či zdravotního postižení nejsou soběstační nebo se nemohou dostavit do nemocnice či k lékaři. Péče je poskytována na základě doporučení ošetřujícího lékaře a ve spolupráci s rodinnými příslušníky nepřetržitě sedm dní v týdnu

 

 

 

Domov se zvláštním režimem sv. Luisy
Domov se zvláštním režimem sv. Luisy je pobytová služba určená pro osoby s lehkou až středně těžkou demencí. Zařízení je součástí areálu Oblastní charity Rajhrad. Personál se snaží podporovat klientovu samostatnost a soběstačnost a vytvářet domácké prostředí, ve kterém se klienti cítí bezpečně a komfortně.

 

 

 

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež VATA
Jde o sociální službu pro uživatele ve věku od 11 do 26 let. Zařízení je určeno pro děti a mladé lidi, kteří neví, jak trávit svůj volný čas, mají problémy se vztahy ve škole či v rodině, jsou ohroženi závislostí, nedaří se jim najít si kamarády, mají partnerské problémy nebo nemohou najít práci.

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení